E-learning

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie. cz.I

„[…] Na ulicy, czy w lesie dziecko potrzebuje dorosłego, żeby je poprowadził i pokazał zasady bezpiecznego postępowania. Tak samo jest w Sieci. Przebywajmy więc tam z naszymi dziećmi i uczmy je samodzielności 🙂 ” M.Chojecka

Moje wrażenia z uczestnictwa w kursie na platformie edukacyjnej

W związku z licznymi pytaniami na temat kursów prowadzonych na platformie, na czym one polegają przedstawiamy relację Ani Deutsch.

Dlaczego platforma edukacyjna? W skrócie można to ująć w następujący sposób. Nasze kursy nie opierają się na zaawansowanych technologiach umożliwiających gry czy symulacje. Ich specyfiką jest z jednej strony osobiste zaangażowanie trenerów, a z drugiej współpraca grupy. Celem jest praktyczne zastosowanie wiedzy do indywidualnej sytuacji uczestników.

Jak nas psuje Facebóg

Ciekawy tekst, który porusza problem nie tyle Internetu, ale tego, czy umiemy z niego właściwie korzystać! – Polecamy przeczytać całość artykułu 😉

Płytki umysł

Nasza pamięć jest nieograniczona. Każdy wysiłek w kierunku jej powiększenia przekłada się na wzrost naszej inteligencji. Jaki zatem wpływ na nasz mózg ma Internet, traktowany przez nas jako substytut pamięci? Czy korzystając z sieci jesteśmy w stanie skupić się na czytaniu, myśleniu, nauce?

Wspomnienia moderatora: mój pierwszy kurs na platformie e-learningowej

Zaproponowano mi poprowadzenie szkolenia on-line. Tymczasem e-learning kojarzył mi się z osamotnieniem i mozolną, indywidualną pracą. A gdzie wymiana doświadczeń i wspólna praca grupy? Gdzie zaangażowanie i emocje, które powodują, że nauka staje się ciekawsza, a efekty lepsze? Okazało się, że kurs na nowoczesnej platformie e-learningowej daje pozytywne odpowiedzi na moje pytania.