O nas

Wiedza w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna, lecz samo jej zdobywanie to za mało. Jest to krucha podstawa sukcesu, rozwoju, kiepska pomoc w życiu.

Sztuką jest wiedzieć i umieć. Wiedzieć i wiedzę efektywnie oraz maksymalnie wykorzystać w praktyce.

Dlatego w naszych artykułach, szkoleniach, projektach przekazujemy wiedzę, pokazujemy praktyczne jej zastosowanie, dajemy wsparcie przy przekuwaniu teorii w praktykę.

Staramy się też zmienić postawy. Bo cóż z tego, że znamy słówka i gramatykę, potrafimy składać zdania i rozumiemy ich sens, jeśli nie mamy wiary w siebie lub potrzeby mówienia w obcym języku.

Małgosia Chojecka i Magdalena Stefańska

Malgorzata Chojecka

Małgorzata Chojecka

Z wykształcenia jestem filolożką, ukończyłam mongolistykę, z zawodu trenerką i konsultantką ds. rozwoju zasobów ludzkich, ale moje największe zainteresowanie to rodzina – to jak stale balansuje pomiędzy współpracą i konfliktem i dzięki temu się rozwija.

Od kilku lat współpracuję z Fundacją ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom organizując i prowadząc szkolenia i kursy on-line dla nauczycieli, bibliotekarzy i rodziców z zakresu animacji czytelnictwa, inteligencji emocjonalnej i nauczania wartości. Dopełnieniem moich pasji założenie platformy edukacyjnej WikiAkademia, w ramach której dzielę się moją wiedzą i doświadczeniem i organizuję projekty rozwojowe.

Prywatnie żona i matka nastoletniej Doroty i prawie dorosłego Piotra.

MStefanska

Magdalena Stefańska

Obecnie jestem w trakcie zmiany ścieżki życiowej/zawodowej – z wykształcenia ekonomia – praca w branży internetowej (współpraca z SoSimple), z talentów i pasji – edukacja i rozwój dzieci. Od kilku lat poznaję i zgłębiam tajemnice TALENTÓW (wg. Instytutu Gallupa), zarówno pod kątem swojej misji zawodowej, jak i odkrywania talentów czyli tzw. mocnych stron (M.Buckingham) u dzieci, co wynika z kolei z moich talentów. Ostatnio także dokształcam się w tematyce edukacji dzieci m.in. w oparciu o pedagogikę Janusza Korczaka, Jespera Julla, Marię Montessori, a także koncepcję empatycznej komunikacji czyli NVC Marshalla Rosenberga. Zgłębiam także alternatywne formy nauczania np. edukację domową oraz nurty związane z rodzicielstwem bliskości.

Prywatnie żona i matka już trójki cudownych i baaaardzo żywiołowych: Kacpra, Nataszy i Franka.

Uwielbiam ludzi (i wszystko co z nimi związane), podróże, różne kultury, sport, ruch, taniec, fotografię, muzykę…..