Dziecko Sfinks

Zarezerwuj

... czyli krótki kurs pomocy dziecku z mutyzmem wybiórczym

KATEGORIA:
RODZAJ KURSU: On-line: kurs grupowy
TRENER: Aneta Babiuk-Massalska
TERMIN: --
CZAS TRWANIA: 4 tygodnie
CENA: 100,00 zł

Milczenie nie zawsze jest złotem. Bo jak byś się czuła, gdyby ktoś zasznurował Ci usta? Masz język i buzię… i wszystko z nimi w porządku, by mówić. Ale w pewnych sytuacjach po prostu odbiera Ci mowę. To nie jest senny koszmar. To życie codzienne dziecka z mutyzmem wybiórczym. Takich dzieci jest wiele. Rozpoznaj. Zatrzymaj się. Pomóż.

Tematyka szkolenia
Pomoc dziecku z mutyzmem wybiórczym.

Korzyści/Dlaczego warto?
Na kursie dowiesz się, jak rozpoznać i pomóc dziecku z mutyzmem wybiórczym oraz jak odróżnić mutyzm wybiórczy od nieśmiałości.

Dla kogo?
Nauczyciele, Psycholodzy i Rodzice.

Certyfikat
Osoby, które ukończą kurs otrzymają zaświadczenie i Dyplom WikiAkademii.

PROGRAM

  1. Zapoznanie się i wprowadzenie do tematu mutyzmu wybiórczego.
  2. Co to jest mutyzm wybiórczym i jak go rozpoznać?
  3. Jak pomagać?
  4. Studium przypadku.

* UWAGA: Uruchomienie kursu przy minimalnej grupie 10 uczestników – możliwe przesunięcie terminu rozpoczęcia jeśli nie zbierze się minimum.

Zarezerwuj

Trenerzy:

  • Aneta Babiuk-Massalska -

    Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim, Studium Pomocy Psychologicznej w Instytucie Psychologii Zdrowia oraz liczne kursy rozwijające dotyczące takich zagadnień, jak: mutyzm wybiórczy (I i II stopień – Poradnia „Mówię”), budowanie zespołu i rozwiązywanie konfliktów (Mediatorzy), całościowe zaburzenia rozwoju ze szczególnym uwzględnieniem Zespołu Aspergera (Scolar), Rodzice i ja (PTP), Obserwacja jako narzędzie pracy (P. Epstein), Rodzicielstwo przez zabawę (L. J. Cohen), Kurs trenerski (L. Alarcon – Niebieska Linia, PARPA, superwizor PTP) i in. Uczestniczy w superwizjach w Polskim Towarzystwie Psychologicznym, jej mentorem jest Maria Lehman – Gandalf Szary młodego pokolenia psychologów i pedagogów. Jest praktykiem, prowadzi wizyty domowe oraz zajęcia w przedszkolach.