„Podróż w głąb siebie” Agnieszka Stein

„Niemożliwe jest ofiarowanie czegoś, czego się samemu nie posiada. Nauczanie tego, czego się samemu nie umie. Przekonywanie do tego, w co się samemu nie wierzy. Warto więc bardzo wyraźnie zdać sobie sprawę z faktu, że rodzicielstwo to zaproszenie przede wszystkim do własnego, osobistego rozwoju.”

Portal BliżejDziecka.com publikuje artykuł, w którym psycholog Agnieszka Stein odpowiada na pytanie, jak stworzyć dziecku dogodne środowisko do wzrastania. Dowiemy się z niego, że proces wychowania zależy od nas samych: od tego czy akceptujemy siebie, jesteśmy dla siebie dobrzy, kochamy siebie. Czy stawiamy ważne dla nas pytania i czy szukamy na nie odpowiedzi. Jak ważne jest w procesie wychowania naszych dzieci uporządkowanie naszej własnej historii.

Zajrzyjmy w głąb siebie razem z Agnieszką Stein.

Agnieszka Stein jest psychologiem. Pomaga dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych trudnych sytuacjach, jakie pojawiają się w wielu rodzinach. Udziela indywidualnych konsultacji w trudnościach wychowawczych. Pomaga rodzicom w rozpoznawaniu trudności rozwojowych i podpowiada, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje. Wspiera wszystkich dorosłych zajmujących się dziećmi, w zgodzie z duchem rodzicielstwa bliskości.

Artykuł: „Podróż w głąb siebie” Agnieszka Stein

logo BlizejDziecka